Autorzy proszeni są o sprawdzenie czy tekst spełnia poniższe kryteria. Teksty, które nie spełniają wymagań redakcyjnych mogą zostać odrzucone.
Zgłoszenie nie było jeszcze publikowane, ani nie zostało wysłane do innego czasopisma (lub odpowiednie wyjaśnienie zostało zawarte w sekcji komentarzy dla redaktora).
Plik zgłoszenia zapisane jest w formacie zapisu OpenOffice, Microsoft Word lub RTF.
Jeżeli są dostępne, dostarczono URL odnośników.
Tekst jest zapisany pojedynczymi spacjami, czcionką 12 punktów, zawiera kursywę zamiast podkreślników (wyjąwszy adresy URL); ilustracje, wykresy i tabele zostały wklejone we właściwe miejsca.
Tekst przestrzega wymogów stylistycznych i bibliograficznych wyznaczonych we Wskazówkach dla autora.
Wytyczne dla autorów
Do oceny i publikacji przyjmowane są niepublikowane wcześniej opracowania w języku polskim bądź angielskim dotyczące szeroko pojętej problematyki turystyki oraz rozwoju regionalnego. Artykuły należy przesłać drogą elektroniczną (w formacie MS Word) na adres e-mail: jan_zawadka@sggw.pl lub tirr@sggw.pl. Objętość artykułu wraz z tabelami, wykresami, fotografiami itp. nie powinna przekraczać 12 stron przy rozmiarze strony A4 i marginesach po 2,5 cm z każdej strony. Artykuł powinien być napisany czcionką typu Times New Roman 12 pkt., odstępu między wierszami 1,5. Obowiązuje następujący układ pracy: Imię i nazwisko autora (-ów) oraz jego afiliacja. Tytuł artykułu w języku polskim i angielskim. Streszczenie pracy w języku polskim i angielskim (5-15 wierszy). Słowa kluczowe w języku polskim i angielskim (3-6). W artykułach w języku angielskim tytuł, streszczenie i słowa kluczowe w języku polskim nie są wymagane. W strukturze artykułu należy wyodrębnić niepunktowane: wstęp z określonym celem, metody badań, wyniki badań (dyskusję), podsumowanie oraz literaturę. Adres do korespondencji (pocztowy i internetowy). Dopuszcza się stosowanie wyróżnień w tekście przy użyciu kursywy i pogrubienia, ale bez podkreślania wyrazów i zdań. Szerokość tabel, wykresów, obrazków i innych form graficznych nie może przekraczać 13 cm, a ich wysokość 17 cm; do ich numeracji stosować należy cyfry arabskie. Wszystkie tabele, wykresy, obrazki i inne formy graficzne powinny posiadać tytuł i źródło oraz być opracowane wyłącznie w skali szarości. Wykresy, tabele, schematy itp. muszą być edytowalne – powinny być tworzone w edytorze tekstu MS Word, a nie zamieszczane w formie zdjęć lub kopiowane z arkusza kalkulacyjnego Excel – uniemożliwia to niezbędną czasem ich edycję. Powołując się w tekście na publikacje innych autorów należy wykorzystywać przypisy dolne wg wzoru: – M. Blaug: Teoria ekonomii. Ujęcie retrospektywne. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1994, s. 466. – A. Panasiuk: Jakość w gospodarce turystycznej. [w:] Gospodarka turystyczna. Red. naukowa A. Panasiuk. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008, s. 53-58. – A.P. Wiatrak: Wpływ agroturystyki na zagospodarowanie obszarów wiejskich. „Zagadnienia Ekonomiki Rolnej” 1996, nr 1, s. 35-36. – Korzystając ze źródeł internetowych, należy podać adres strony oraz datę dostępu według wzoru: www.sggw.pl, 20.01.2016. Kolejne cytowania tego samego dzieła: A.P. Wiatrak: Wpływ agroturystyki… op. cit., s. 37.
Kolejne cytowania tego samego dzieła: A.P. Wiatrak: Wpływ agroturystyki… op. cit., s. 37. Literaturę należy zestawić w porządku alfabetycznym w następujący sposób: Blaug M.: Teoria ekonomii. Ujęcie retrospektywne. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1994. Panasiuk A.: Jakość w gospodarce turystycznej. [w:] Gospodarka turystyczna. Red. naukowa A. Panasiuk. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008. Wiatrak A.P.: Wpływ agroturystyki na zagospodarowanie obszarów wiejskich. „Zagadnienia Ekonomiki Rolnej” 1996, nr 1. W przypadku gdy artykuł jest oparty na wynikach badań finansowanych w ramach programów badawczych, autorzy są proszeni o podanie źródła środków. Autor opublikowanego artykułu przenosi prawa autorskie na wydawcę oraz składa oświadczenie, iż praca nie była publikowana w innym czasopiśmie (oświadczenie 1). W celu zapobiegania przypadkom występowania ghostwritingoraz guest authorship Autorzy będą przesyłać oświadczenia dotyczące ich wkładu w powstanie publikacji (oświadczenie 2). Po otrzymaniu recenzji Autor odsyła poprawiony egzemplarz pracy drogą elektroniczną. Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania skrótów i poprawek, a także proponowania zmian i uzupełnień merytorycznych uzgodnionych z autorem. Czasopismo zapewnia otwarty dostęp do wszystkich artykułów na zasadach określonych w licencji Creative Commons 4.0. Treść licencji jest dostępna na stronie https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl
Prawa autorskie
Na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, autor publikacji przenosi na wydawcę autorskie prawa majątkowe do utworu na wszelkich polach eksploatacji. Teksty składane do publikacji w czasopiśmie „Turystyka i Rozwój Regionalny” nie mogą naruszać praw autorskich osób trzecich. Autor potwierdza oryginalność artykułu w stosownym oświadczeniu. Opublikowane w czasopiśmie „Turystyka i Rozwój Regionalny” artykuły mogą być przedrukowywane w innych publikacjach (wyłączenie za zgodą redakcji i ze wskazaniem miejsca ich pierwotnej publikacji). Autorzy mają prawo zamieszczać swoje artykuły w internecie dopiero po ich opublikowaniu w czasopiśmie „Turystyka i Rozwój Regionalny”. Artykuły te udostępnione mogą zostać wyłącznie w wersji udostępnionej przez wydawcę.